Zaszczep dzieci zoologicznym hobby

Jakiś czas temu napisałem do klientów Sklepu Zoologicznego Glonojad maila z przemyśleniami. Wywołał on bardzo duży i ciekawy odzew. Za zgodą korespondentów postanowiłem wybrać najfajniejsze wątki, zredagować je i umieścić na blogu w cyklu kilkunastu wpisów, które będą się pojawiać co kilka dni.

Aby pozwolić czytelnikom odnieść się do dyskusji poniżej załączam treść tego emaila.

Jak co dzień rano szedłem do biura. Był lipiec. Pomimo wczesnej godziny temperatura była już wysoka. Po drodze zawsze mijam mały park, którego drzewa zapewniają upragniony cień. Niestety park ten zapewnia też schronienie dla pijaczków, którzy stale okupują jedną ławeczkę.

Tego dnia też tam byli. Była 7:38, a oni już popijali piwko. “Gdyby dać im jakieś hobby, może pożytkowali by czas inaczej” - pomyślałem.

Hubert, nie wiem czy masz już dzieci. Jeśli nie, to pewnie będziesz chcieć je mieć. Zaszczep w nich zwierzęce hobby od małego. Dbanie o zwierzaka uczy dyscypliny i pokazuje, jakimi wspaniałościami obdarzyła nas natura.

Przyzwyczaiłem Cię już, że w każdym emailu podrzucam Ci jakąś ofertę. Tym razem będzie inaczej. Chcę tylko podzielić się powyższym przemyśleniem. Pokaż dziecku świat akwarystyczny, którym się fascynujesz lub zbuduj razem z nim przyjaźń do psa lub kota. Mając taki bagaż doświadczeń na pewno lepiej przeżyją życie.

Hubert Wilczyński

Napisz komentarz


informacje o cookies