stopkupom.pl. W skrócie jest to Wrocławska akcja społec" />

Stopkupom.pl

Szukając informacji do poprzedniego wpisu wpadłem na stronę stopkupom.pl. W skrócie jest to Wrocławska akcja społeczna przeciwko psim kupom w przestrzeni publicznej.

Polecam każdemu zapoznanie się z treścią listu otwartego oraz ewentualne poparcie akcji. Na stronie jest lista osób, które oddały swój głos. Co ciekawe (dla mnie) przy głosie można było podać dzielnicę. Szybki rzut oka na listę pozwolił mi zauważyć, że przeważają “zatłoczone przestrzenie publiczne”. Zadałem sobie zatem trud policzenia.

Poniżej zamieszczam Top10 oraz link do pliku csv z pełną listą. Pozycji na liście jest ponad 300 i często się powtarzają lub zawierają dokładniejszą lokalizację. Nie zadałem sobie aż tyle trudu, żeby to zoptymalizować, niemniej uważam, że rozkład głosów o wiele by się nie zmienił.

DZIELNICA ILOŚĆ GŁOSUJĄCYCH
Śródmieście 576
Krzyki 414
Fabryczna 228
Psie pole 147
Stare miasto 120
Biskupin 83
Ołbin 64
Karłowice 53
Gaj 48
Kozanów 46

Liczba głosujących: 2537

Podsumowanie
O ile Krzyki, Fabryczna lub Psie Pole, to dosyć ogólne stwierdzenia, o tyle cała reszta jest jasna i przejrzysta. Śródmieście, Stare Miasto, Ołbin, Gaj, Kozanów = prawie brak zieleni. Zanim podniosą się krzyki - to, że z Kozanowa w 15 minut można się dostać nad Odrę lub do Parku w zasadzie dyskwalifikuje taką zieleń z punktu widzenia posiadacza psa - mało kto będzie trzy razy dziennie dymał pół godziny, żeby pies polatał sobie po zielonym. Pozatym pies pewnie i tak nie doniósłby na miejsce.

Żeby to jakoś dobrze zinterpretować przydałby się pewnie socjolog - bardzo chętnie opublikuję lub zlinkuję taką publikację na blogu :-)

Hubert Wilczyński

3 komentarze to “Stopkupom.pl”

  1. Danuta pisze:

    Ja na allegro kupuje torebki fedog i sama sprzątam.

  2. Hubert Wilczyński pisze:

    Docelowo pewnie wszyscy właściciele psów powinni to robić. A czy mogę zapytać Danuta, w jakiej okolicy mieszkasz?

  3. Maria pisze:

    Zawsze sprzątam po swoim piesku.

Napisz komentarz


informacje o cookies