Rybki dla malucha

Jeśli Twój maluch pragnie mieć zwierzątko, ale Ty nie chcesz w domy żadnego futrzaka, może warto zastanowić się nad rybkami. Ryby nie wymagają tak dużo uwagi jak pies czy kot, ale z drugiej strony trzeba o nie dbać, dzięki czemu szkrab nauczy się odpowiedzialności. Może też w przyszłości jego miłość do złotej rybki pływającej w szklanej kuli zmieni się we wspaniałe hobby jakim jest akwarystyka.

Mamo, ja chcę zwierzątko!
Te słowa zna chyba każda mama. Niestety nie zawsze można sobie na takie zwierzątko pozwolić. Niekiedy powodem odmowy jest uczulenie jednego z członków rodziny na sierść, innym razem nie miałby się kto zajmować zwierzęciem, gdyż całymi dniami nikogo nie ma w domu, a w jeszcze innym wypadku wielkość mieszkania jest przeciwwskazaniem do hodowania zwierząt. Jeśli jednak chęć posiadania zwierzątka jest w dziecku bardzo silna, można pokusić się o zakup niewielkiego akwarium. Hodowla rybek jest zdecydowanie najmniej czaso- i pracochłonna.

Rybki są super!
Na początku większość dzieci uważa, że akwarium z rybkami jest super, mimo to trzeba liczyć się z tym, iż po pewnym czasie może się ono znudzić. Jednakże warto pamiętać, że jest również ogromna grupa maluchów, które godzinami mogą patrzeć jak ryby pływają czy jedzą. U części z nich pojawia się również coraz większe zainteresowanie rybkami akwariowymi, które z czasem staje się prawdziwym hobby.

Akwarystyka to poważna sprawa
Zamiłowanie do kolorowych ryb pływających w akwarium może przeobrazić się we wspaniałe hobby. Wielu akwarystów mówi, że swoją przygodę rozpoczynali właśnie jako kilkuletnie dzieci. Z czasem ich pasja rozwijała się i nie wystarczało już samo oglądanie ryb. Pojawiła się chęć poznania wszystkiego dokładnie. Dziś ci pasjonaci potrafią opowiedzieć historię każdej ryby znajdującej się w ich akwarium. Wiedzą skąd pochodzi wybrany gatunek, czym się żywi, gdzie żyje. Doskonale wiedzą w jaki sposób dbać o ryby, aby były zdrowe i dobrze się czuły. Wielu z nich prowadzi również hodowlę tych zwierząt. Wszyscy miłośnicy rybek akwariowych zgonie twierdzą, że pierwsze akwarium to było najlepsze co ich spotkało.

Artykuł nadesłany przez Katarzynę, autorkę bloga o zwierzętach:
http://jakizwierzak.pl/

Napisz komentarz


informacje o cookies