Podatek od posiadania psa

Ostatnio jakimś trafem wpadł mi w ręce dziennik ustaw, w którym opisane było kto i jak ma płacić za posiadanie psa. Przepisy były bardzo ogólne i dawały praktycznie wolną rękę samorządom lokalnym - vide 1zł podatku za psa w którymś miejscu w Warszawie.

Zaciekawiło mnie jednak co innego. Mianowicie to, że jeśli właścicielem psa jest firma, to nie ma obowiązku płacenie podatku za psa !!! Taka ciekawostka.

Zastanawiam się, czy da się sprawdzić, ile psów jest w posiadaniu firm :-) Wpadł mi też do głowy pomysł rejestrowania psów na swoją firmę, za powiedzmy 10 zł rocznie. Gdyby znalazło się 500 psów praktycznie za nic w ciągu roku zarobiłbym 5000 zł. Tylko jak opodatkować taką usługę :-)

Śmiech śmiechem, ale sytuacja wydała mi się naprawdę frapująca. No bo niby dlaczego przedsiębiorcy nie muszą płacić, skoro wszyscy inni płacą? Co Wy o tym sądzicie?

Hubert Wilczyński

2 komentarze to “Podatek od posiadania psa”

  1. marta pisze:

    Kolejny nonsens podatkowy. Być może psy we firmach wciągnięte są do tzw. martwego inwentarza. Brzmi to trochę makabrycznie, ale trudno mi znależć inne wytłumaczenie tej absurdalnej sytucji.

  2. Hubert Wilczyński pisze:

    Hehe, albo jako środek trwały :-) lub koszty reprezentacyjne. Ciekawe jak dużo jest takich kwiatów.

Napisz komentarz


informacje o cookies