Pies homoseksualista

W sobotę na spacerze nad Odrą napatoczyłem się ze swoją bestią na innego Labka. Powoli podeszły do siebie, obwąchały sobie tyłki i powolutku oddaliły się od siebie wyprężone jak struny. Przypomniało mi się wtedy, że psy często hierarachię w stadzie okazują tym, kto kogo bzyka - nie ważne czy to pies czy suka. Chodząc swojego czasu na spacery ze sforą psów niejeden raz widziałem takie sytuacje.

W sobotę zacząłem się zastanawiać, czy możliwy jest psi homoseksualizm. Szybki rekonesans w polskim google nic nie wniósł. Niestety nie miałem więcej czasu, aby poszperać “na zachodzie”. Niemniej jednak sprawa bardzo mnie zastanawia. Czy homoseksualizm występuje wogóle w świecie zwierząt?

Red Kong tradycyjny
Red Kong tradycyjny
Cena: od 27z�

Karlie obro�a uzdowa
Karlie obro�a uzdowa
Cena: od 16,04z�

Będę bardzo wdzięczny za linki/materiały, gdzie można będzie doczytać coś więcej.

ps. Wpis nie ma na celu propagowania/atakowania/ wspierania/poniżania żadnego ruchu homoseksualnego występującego w świecie ludzi.

Hubert Wilczyński

5 komentarze to “Pies homoseksualista”

 1. athina pisze:

  Szukając odpowiedzi na to samo, nurtujące mnie zagadnienie, trafiłam tutaj. Opisana przez Ciebie scena dwóch najeżonych samców, raczej jest normalna. W takiej sytuacji akt niby seksualny również zrozumiały.
  Ja zaś mam psa, kundla, który permanentnie spółkuje z innymi samcami. Robią sobie wręcz zbiórki na rogu ulicy i jadą z koksem przez kilka nawet godzin. Trudno jest mi stanowczo powiedzieć, że psy homoseksualiści istnieją, ale z moich obserewacji wynika, że coś jest na rzeczy. Pozdrawiam.

 2. Hubert Wilczyński pisze:

  Dzięki za komentarz. Przyznam szczerze, że trochę zapomniałem o tym temacie, niemniej jednak wygląda na to, że istnieją zaobserwowane przypadki :-)

  Chyba najszybciej będzie, jak zasięgnę języka w trakcie spacerów - spotykam wieloletnich, doświadczonych właścicieli psów więc na pewno coś już o tym słyszeli.

 3. pedro pisze:

  no cóż ludzie są tylko częścią świata zwierząt
  jeśli człowiek może być homoseksualistą to tym bardziej osobnik innego gatunku np. pies również może mieć takie predyspozycję

  generalnie u mojego psa zauważyłam takie zachowanie
  staje się natrętny wobec innych samców. Powiem wprost: wiesza się takiemu na tyłku i wykonuje ruchy przypominające penetrację

  tak homoseksualizm występuje w świecie zwierząt najlepszym tego przykładem są DELFINY

 4. piotr pisze:

  Pies moze nyc homoseksualy tak samo jak czlowiek. Kiedys zostaly wykonane operacje na samcach gdzie wycinany byl narzad produkujacy hormon(nie pamietam jaki). Operacje byly wykonywane wielokrotnie na wielu psach. Pies stawal sie homoseksualny prawie od razu po operacji. Ale przy podawaniu hormonu regularnie pies stawal sie znow heteroseksualny. U mezczyzn nie wystarcza podac.testosteronu by stac sie heterosexualy ale mozna to osiagnac przez podawanie dodatkowej.chemi.
  Informacje ktore posiadam uzyskalem przez wspolprace z fizykami I biologami.

 5. jeż pisze:

  Nie czytałem nigdy o homoseksualnych psach, ale wydaje mi się, że zjawisko to występuje, zachowania homoseksualne zostały przecież odnotowane w 1500 gatunkach. Tu niezły artykuł z wiki, jakby ktoś chciał się zainteresować na początek. https://pl.wikipedia.org/wiki/Homoseksualne_zachowania_zwierząt

Napisz komentarz


informacje o cookies