Jak stosować preparaty na kleszcze u psów

Dwa miesiące temu pisałem o zabezpieczeniu psa przed kleszczami. Zainteresowanie preparatami Sabunol było naprawdę duże. Pojawiło się też wiele pytań o sposób dawkowania, dlatego chcę przybliżyć go wszystkim zainteresowanym.

Po pierwsze musimy znać orientacyjną wagę naszego psa. Na jej podstawie wybieramy odpowiednią tubkę. Na każde 10kg wagi psa przypada 1ml preparatu. Czyli jeśli mamy kilkukilogramowego Yorka wybieramy najmniejszą tubkę 0,7ml. 20 kilogramowy spaniel to 2ml preparatu. Natomiast trzydziestoparokilowy labrador będzie potrzebował 4ml.

Po drugie należy unikać kontaktu psa z wodą przez 24 godziny po podaniu preparatu.

Po trzecie bezwzględnie nie podawać szczeniakom poniżej 3 miesięcy.

Po czwarte nie popadać w paronoję i nie stosować częściej niż raz na dwa tygodnie.

Po piąte pies bardzo będzie chciał zlizać preparat. Dlatego podajemy go między łopatkami oraz na grzbiecie, kilka centymetrów powyżej ogona.

Po szóste możemy kupić większą tubkę, która wystarczy nam na cały sezon. Producent preparatu informuje, że po otwarciu można go przechowywać w ciemnym i suchym miejscu, szczelnie zamknięty przez około 12 miesięcy. Ja osobiście aż tak długo bym nie przechowywał, niemniej tubka 4ml na dwa razy dla spaniela jest idealna - oszczędzamy 8zł na przesyłkę.

Sprawdź który preparat będzie najlepszy dla Twojego psa.

Hubert Wilczyński

Napisz komentarz


informacje o cookies