Jak jeździć z psem samochodem?

Jak najmniej :-) Większość psów nie przepada za jazdą autem i mimo początkowej euforii po krótkim czasie zaczyna się nudzić i męczyć, co w zależności od temperamentu może się różnie objawiać.

Po pierwsze primo przed podróżą należy zadbać o odpowiedni stan psychofizyczny psa. Jeśli po 10 godzinach wrócisz z pracy do domu i od razu wyjedziesz z nim w 4 godzinną podróż autem oczekuj dużych problemów. Pies musi załatwić potrzeby fizjologiczne i najlepiej, jakby przed podróżą się porządnie zmęczył. Dodatkowo nie jest wskazane podróżowanie po jedzeniu.

Jeśli Twój pies mimo wszystko stresuje się w czasie jazdy możesz użyć lekkiego ziołowego preparatu uspokajającego Stress out.

Następnie zadbaj o bezpieczne miejsce dla psa w aucie. Nie może on biegać luzem, gdyż w razie gwałtownego hamowania wyfrunie przez okno. Użyj szelek oraz specjalnego mocowania, które można wpiąć jak pasy bezpieczeństwa. Siedzenia możesz zabezpieczyć specjalną wodoodporną matą - w razie jakiś mokrych niespodzianek po drodze.

No więc jedziemy. Gorąco Ci? Twojemu psu jeszcze bardziej. Zmniejsz temperaturę i zapewnij przewiew. Co jakiś czas krótki postój na sikanie i może troszkę wody. Jeśli nie chcesz wozić baniaka z wodą i miski, możesz mieć pod ręką bardzo praktyczną psią butelkę do picia.

I na koniec ostatnia i chyba najważniejsza uwaga. Nigdy, przenigdy nie zamykaj psa w aucie i nie idź na zakupy. Nie ma praktycznie roku, żeby ktoś w ten sposób nie uśmiercił swojego pupila.

Hubert Wilczyński

Jeden komentarz to “Jak jeździć z psem samochodem?”

  1. Arni pisze:

    Mój pies nie jest wielkim fanem jazdy samochodem. Ale udało mi się znaleźć na niego sposób. Zawsze przed dłuższą podrożą staram się poświęcić mu dużo czasu, żeby wiedział, że może mi zaufać i niczego się nie bał. W międzyczasie podczas wspólnej zabawy pies się męczy. Bez problemu wsiada na tyle siedzenie i nie za bardzo ma siłę, żeby szaleć. Czasami szczeka, ale w końcu mu się nudzi i bez problemu dojeżdżamy do celu.

Napisz komentarz


informacje o cookies