Czy pies potrzebuje witamin?

Każdy przyszły właściciel psa powinien zdobyć jak najwięcej informacji na temat rasy, na którą się zdecyduje. Posiadanie psa to wielkie przedsięwzięcie, które związane jest nie tylko z karmieniem czworonoga ale i dostarczeniem mu odpowiednich witamin, zwłaszcza kiedy nasz zwierzak poczuje się źle. Każdy pies inaczej okazuje fakt, że mu coś dolega lub, że czegoś mu brakuje. Najpewniejszym sposobem na zdobycie umiejętności zrozumienie odczuć psa, jest jego obserwacja od pierwszych dni jego życia. Dzięki takim umiejętnościom szybko zrozumiemy, że naszemu psiakowi czegoś brakuje.

Musimy go nie tylko karmić ale i zadbać o odpowiednie witaminy dla psa. Na naszym rynku dostępnych jest wiele specyfików witaminowych, które skierowane są właśnie dla psów. Warto się im przyjrzeć i wybrać odpowiednie witaminy dla psa. Wielkim zainteresowaniem cieszą się niewątpliwie gotowe mieszanki witaminowe, które tworzą kompletną kompozycję witaminową, dzięki której dostarczymy naszemu psu wszystko to, co potrzebne do prawidłowego rozwoju i zdrowia. Na uwagę zasługuje niewątpliwie bardzo popularna mieszanka składająca się z kilku składników witaminowych. Znajdziemy w niej żwacz, drożdże piwne oraz witaminę C. Żwacz jest naturalnym źródłem pierwotniaków, drobnoustrojów oraz bakterii, które są potrzebne każdemu psu do prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego. Dzięki dostatecznej ilości tego składnika w organizmie, nasz pupil będzie się cieszył doskonałym apetytem, a ponadto jego flora bakteryjna będzie w należytym porządku.

Z kolei drożdże piwne, jako naturalny probiotyk, zadbają nie tylko o florę bakteryjną naszego psa, ale będą osłoną dla całego przewodu pokarmowego, w tym szczególnie wątroby i trzustki. Witamina C zawarta w mieszankach witaminowych jest natomiast naturalnym przeciwutleniaczem. Działa na organizm psa w sposób odtruwający. Nie ulega wątpliwości, że dostarczenie naszemu pupilowi odpowiednich witamin na pewno poskutkuje jego dobrym samopoczuciem. Warto więc udać się do sklepu zoologicznego lub zapytać weterynarza o odpowiednie dla naszego psa witaminy.

Autorem nadesłanego tekstu jest Sławek, początkujący bloger :)
Adres jego bloga: http://pies.warszawa.pl/

Comments are closed.


informacje o cookies