Buty dla psa

O tym, że moda ciągle się zmienia wiemy wszyscy. Nowe ubrania, makijaże dodatki to dla nas normalne. Zupełnie co innego kiedy zdamy sobie sprawę z tego, że moda dotyka również zwierząt domowych.
Warto zwrócić uwagę na to, że pod słowem „moda”, w przypadku domowych pupili znajdziemy nie tylko buty dla psa czy sukienki dla kota, ale również trendy na nowe zwierzęta. Jako przykład można podać chociażby ostatni hit jakim stała się świnka domowa. Do tej pory, świnie kojarzyły się najczęściej z chlewem i wieprzowiną, a dziś biegają sobie po mieszkaniach, śpią z właścicielami w łóżkach i wychodzą na spacer na smyczy.
Świnka domowa, to jednak jak na razie dość ekscentryczny i rzadko spotykany pupil w mieszkaniu. Znacznie częściej mamy do czynienia z dopasowywaniem zwierzątka do potrzeb związanych z odpowiednią prezencją właściciela. Męska część populacji ludzkiej wybiera na pupila psa, który dodaje powagi. Najczęściej są to psy ras myśliwskich lub obronnych. Zupełnie inaczej wygląda ta sprawa w przypadku kobiet. W ostatnim czasie najlepszym przyjacielem kobiety jest malutki piesek mieszczący się w torebce. Jeszcze kilka lat temu szczególną popularnością cieszyły się pudle, które ubierane były w sukieneczki jak z baletu i buty dla psa, które ten strój uzupełniały. Dziś pudle odeszły w niepamięć, bo przecież nie można ich włożyć do torebki, co jest trendy.
Jednak nie tylko modne rasy psów się zmieniają, również rasy kotów, które zamieszkują w naszych domach ulegają zmianom. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wybierając kota perskiego czy syjamskiego idziemy z duchem mody. Przekonani o tym, że to jest nasz wybór zupełnie niezależny jesteśmy w sporym błędzie. W końcu kolorowa prasa i reklamy wpływają na naszą podświadomość i podejmowane wybory.
Przeświadczeni o tym, że wybieramy to co najlepsze dla swojego pupila kupujemy buty dla psa, bo od wody w kałuży się przeziębi, ubranko, ponieważ zmarznie, określony rodzaj karmy bo… jest reklamowany? Moda zoologiczna jest wszędzie wokół nas, aby się jej oprzeć trzeba sporo samozaparcia. Niestety nie zawsze się to udaje.

but dla psa

Ale … Jeśli szukacie zwykłych butów ochronnych dla psa, np. do izolowania chorej łapy, to znajdziecie je w naszym sklepie, tutaj:
http://www.zoologiczny.sklep.pl/Akcesoria_Buty_ochronne__28_291_496

Comments are closed.


informacje o cookies